Centennial Junior High

Centennial announces fourth-quarter honor roll
06.13.2011

Sixth grade
Principal (3.8-4.0 GPA): Conor Bird, Kaitlyn Birkle, Tanner Bloom, Taejiana Boggus, Cambriah Cardenas, Terin Christopher, Grace Czellecz, Michaella Dukart, Trevor Evenson, Elexis Forgey, Richard Gonzales, Samantha Gossman, Allison Gross, Isabel Hernandez, Bryce Hester, Toni Kerr, Sara Lamb, Ryan McMullen, Eli Myers, Bailey Neff, Harriet Norcross, Isaac Ohlson, Jannelle Ordiway, Abigail Orr, Morgan Pebbles, Leslie Podjun,Valerie Rapp, Zachary Richards, Nicholas Robinson, Drew Rone, Clacie Simmons, Chelsea Staley, Sydney Starkey, Joel Strube, Nicholas Toulouse, Madison Wilhelm, D’Maerik Wilson

First (3.5-3.79 GPA): Alexys Arnold, Aurora Bowden, Meghan Brewer, Conner Chivers, Colby Cloward, Cheyanna Dirks-Yesel, Veronica Garcia, Trey Harmon, Jaxon Hiatt, James Hitchcock, Carson Jackson, Kaitlyn Maloney, Matthew Melton, Kaden Norman, Emmanuel N’tula, Danielle Silveira, Kristine Silveira, Kelson Sucher, Jeremy Thorvaldson, Brooke White

Second (3.0-3.49): Asya Ashby, Jonathan Brooks, Brittany Burke, Joshua Coble, Duncan Cooley, Santana Costalez, Amanda Dudley, Kirstine Duncan, Ella Edwards, Carlos Fandal, Michael Firebaugh, Tristen Geist, Anthony Gracia, Ashlyn, Gracia, Isaac Heady, Karley Hoelscher, Madison Jaquez, Emma Jaramillo, Taylor Johnstone, Nathanial Locker, Noah Matson, Jaeden Minnick, Kati Mooney, Jordan Neilson, Lauren Podjun, Nathaniel Robinson, Tiffany Rodgers, Amber Rouse, Kali Scheer, Jessica Smith, Brittney Steele, Harley Syvertson, Ryan Tuck, Cheyenne Turman

Seventh grade
Principal (3.8-4.0 GPA): Conner Baldacci, Faith Brungardt, Kayla Cross, Jocelyn Engen, Megan Foley, Drew Fritzler, Lindsay Goodwin, Ashton Hallsted, Allyn Harris, Ryan Isennock, Abbey Kersenbrock, Jeremy Miller, Lindsey Nissen, Abbie Richards, Lindsey Richardson, Ellie Rone, Delanie Slattery, Katelyn Smith, Courtney Stai, Samantha Zirger

First (3.5-3.79 GPA): Vivian Bekke, John Bintner, Makenzie Colling, Lauren Foy, Molly Fretland, Robert George, Cydnee Hillhouse, Keegan Hornby, Trevor Isais, Crissa Jennings, Christopher Juhl, Stephanie Lyon, Malaya Morisette, Alethea Oiterong, Dawson Roscoe, Tristan Skinner, Alexis Smith, Nicholas Steele, Shaina Stottlemyer, Madison VanCoillie, Derek Walton, Dylan Wisser

Second (3.0-3.49): Whisper Allred, Chelsea Andersen, Kristin Boothe, Tyler Brownlow, Julyan Bui, James Butler, Mikaela Caron, Tanner Christensen, Haley Christopher, Gary Clement, Shayne Copeland, Alex Elliott, Dustin Ferguson, William Gezzi, Gabrielle Gibson, Shawn Gremp, Austin Haupt, Chaise Hedlund, Jacob Hoffman, Logan Hollingsworth, Nicholas Jones, Paige Kirkwood, Kristopher Letz, Brook Lindstrom, Natashia Lynch, Andre Martinez, Darius Matthews, Joel Montoya, Marielena Regalado, Izaiah Restad, Zachary Sixbey, Chance Sletten, Destinee Spurlin, Brendan Stover, Race Stukey, Taylor Thompson, Benjamin Vallot, Merrik VanNeste, Charles Walters, Jenny Warren, Annie Wheeler

Eighth grade
Principal (3.8-4.0 GPA): Erin Antrim, Cassy Britton, Haley Custer, Anthony Drazick, Angus Edwards, Sean Eisenhauer, Cierra Epp, Makayla Gamble, Christina Garner, Haley Glass, Samantha Harmon, Makailla Howle, David Kerr, Desiree Ketterling, Raelynn Malson, Emma Meyer, Audrey Mossman, Rachel Mullen, Allie Nielsen, Bailey O’Reilly, Oriana Reed, Breanna Regier, Emily Reish, Tiana Saunders, Elizabeth Schoeber, Justin Stark, Jessica Tapp, Shanna Urlacher, April Watson, Connor Wetzel, Symphony Wirtala

First (3.5-3.79 GPA): Alexis Atnip, Tucker Bower, Zane Bue, Braylon Cardenas, Elaney Elliott, Michael Gremp, Brandon Hughes, Olivia L’Ami, Matthew Loundagin, Brittney Marlow, Wyatt Maser, Shaylee McMullen, Riley Morris, Brittany Nelsen, Marcus Nolan, Jacob Pickrell, Rachel Pribbernow, Alexandra Richards, Addie Shafer, Dakota Slaymaker, Chyna Stewart

Second (3.0-3.49): Stephen Andersen, Ariel Anderson, Ethan Applegate, Dillon Buckallew, Keegan Cardinal, Samantha Carlson, Mason Caron, Brennin Clark, Joshua Crossley, Andrew Czellecz, Dayne Doney, Abagail Dyer, Alyssa Earl, Keaton Elmer, Teighlor Fleenor, Kristen Franke, Tyler Hansen, Joseph Hernandez, Kylie Hinton, Gabriel Ingles, Taylor Iszler, Ryon Lopez, Marcus Manzanares, McKenzie Means, Cody Michael, Baylee Nelson, Sha’Laine Nelson, Cody Nissen, Jacob Oestreich, Andrea Ollila, Alexis Palmer, Matthew Payton, Drew Petrie, Ean Porter, Shellbie Ravert, Jordan Roan, Riley Rodgers, Seth Romsa, Douglas Rooney, Johnathan Sexton, Clayton Simmons, Autumn Simpson, Alexander Smart, Austin Sullins, Noah Sweeney, Meghan Tomlinson, Anthony Xikes

Ninth grade
Principal (3.8-4.0 GPA): Briana Coyne, Paige Culver, Jacob Daniels, Dakota Davis, Hayden Fox, Shailah Geist, Parker Goossen, Dillan Hansen, Alexis Higgins, Bryn Johnson, William Juhl, Serene Lombardi, Kristian Nelson, Rachel Yutesler

First (3.5-3.79 GPA): Mackalyn Blanton, Christina Brown, Caine Cloyd, Alexandra Estep, Denise Gall, Sierra Garcia, Jeremiah Howle, Sonya Lappi, Austin Lingo, Bailey Martin, Kaylynn Mikels, Connor Patterson,Lateva Restad, Taylor Skiles, Cody Wardwell

Second (3.0-3.49): Daniel Appel, Cheyenne Baker, Tessa Crawford, Alexandrea Leclair, Kayla McGehee, Alysia Mendoza, Dakota Miller, Brandon Partin